spravy.sk spravy.sk

FIA sa dohodla s Ferrari, budú hľadať ženské pretekárky s potenciálom pre F1
zdroj:

FIA sa dohodla s Ferrari, budú hľadať ženské pretekárky s potenciálom pre F1

Predstavitelia FIA a Ferrari oznámili novú spoluprácu, ktorá bude mať za cieľ pomôcť dievčatám vo veku od 12 do 15 rokov dostať sa na súťažnú trať.


Jazdecká akadémia Ferrari podpísala s FIA štvorročný kontrakt. Hlavným cieľom je vychovať dve pretekárky, ktoré by sa zúčastnili už v roku 2022 seriálu Formula 4. 

"FIA dievčatá na trati - vychádzajúce hviezdy, predstavuje dôležitý krok k podpore mladých ženských pretekárok," uviedla Michele Moutonovoá, prezidentka ženskej komisie v rámci FIA. "Spolupráca s Ferrari - našim prvým partnerom v rámci tohto programu - je fantastická. Umožňuje nám zvýrazniť progres, ktorý dosahuje naša komisia v posledných desiatich rokoch. Ide o viacročný kontrakt a všetci veríme, že vďaka tomu vychováme dve úspešné pretekárky, ktoré by mohli byť prvé ženy za volantom Ferrari. Je to špeciálna myšlienka a bol by to historický moment pre ženy v motošporte."

"Sme veľmi šťastní, že môžeme spolupracovať s FIA v rámci tohto inovatívneho projektu pre ženské pretekárky. Veríme vo význam pomoci mladým ľuďom v motošporte. Ženská komisia FIA je aktívna už vyše desať rokov a nepracuje iba na výbere kandidátok, ale aj na ich kultúrnom, technickom a etickom tréningu,
" pridal šéf tímu Ferrari Mattia Binotto. "S radosťou podporíme túto iniciatívu a ktovie? Možno sa aj vďaka tomu objaví na štartovom rošte F1 prvá žena od roku 1976."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac