spravy.sk spravy.sk

Ferrari pricestuje do Rakúska s vylepšeným motorom
zdroj:

Ferrari pricestuje do Rakúska s vylepšeným motorom

Tím Ferrari je podľa portálu motorsport.com pripravený nasadiť v Rakúsku nový motor, ktorý mu dodá 15 konských síl navyše.

Scudéria v predsezónnych testoch na konkurenčné tímy Mercedes a Red Bull mierne strácala a šéf tímu Mattia Binotto šíri do médií slová, ktoré nedávajú fanúšikom červenej stajne veľa dôvodov na optimizmus. Aj to však môže byť taktika, ktorá presunie tlak na ramená súperov.

Všetko totiž nasvedčuje tomu, že v Maranelle nespia a pripravujú motor 062-2, ktorý po počiatočných problémoch so spoľahlivosťou zvládol potrebné testy. Teraz je tak spoľahlivý a prvotná verzia 062-1 nebude nasadená do pretekov.

Ferrari by malo vyťažiť z novej verzie motora o pätnásť koní viac, no otázkou je, či to bude stačiť na boj o víťazstvá. Podľa talianskych zdrojov však vykazuje SF1000 progres a novinky a týkajú aj aerodynamickej oblasti auta.

"To by malo byť rýchlejšie o dve až tri desatiny sekundy na kolo. Možné však je, že aerodynamické modifikácie prednej časti SF1000 budú nasadené až neskôr. Výroba nových karbónových dielov totiž nebude finalizovaná do dátumu úvodných pretekov. Môžu za to striktné bezpečnostné opatrenia, ktoré sa týkajú aj dodávateľov," píše talianska tlač.

Múdrejší teda budeme až po úvodnom súťažnom víkende v Rakúsku (5. júl).

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac