spravy.sk spravy.sk

Trestá Ferrari Vettela? Vo Fiorane bude testovať iba Leclerc
zdroj: TASR/AP

Trestá Ferrari Vettela? Vo Fiorane bude testovať iba Leclerc

Šéf tímu Ferrari Mattia Binotto to síce priamo nepovie, no všetko naznačuje tomu, že Sebastian Vettel bude po svojom rozhodnutí opustiť po sezóne Scudériu už iba dvojkou tímu z Maranella

Vettel opustí Ferrari po sezóne 2020 a je jasné, že značka so vzpierajúcim sa čiernym koňom v logu spája svoju budúcnosť s Charlesom Leclercom. Potvrdzuje to i najnovšie rozhodnutie využiť v rámci testov vo Fiorane iba Monačana. 

"So Sebastianom sme už o tom hovorili a v rámci testov vo Fiorane sa predstaví Leclerc," uviedol Binotto v rozhovore pre taliansky denník La Stampa.

Toto rozhodnutie vzbudilo špekulácie. Je už Nemec odpísaný? Prečo nedostane šancu v testoch?

Talianske médiá už špekulujú, že ide o istú formu trestu pre Vettela. Ferrari totiž požiadalo svojich pilotov o zníženie platov a zatiaľ čo Leclerc súhlasil, Vettel tak neurobil. 

Isté je, že vzťahy medzi tímom a nemeckým pretekárom momentálne nie sú najlepšie. Vettel si vybral svoju vlastnú cestu a Ferrari nemá dôvod uprednostňovať ho pred Leclercom. V tejto chvíli je isté iba to, že štvornásobný majster sveta nedostane šancu v predsezónnych testoch. Ako sa však prejaví táto nepohoda počas samotnej sezóny?


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac