spravy.sk spravy.sk

Ricciardo: Rozhodovať som sa musel rýchlo
zdroj: TASR

Ricciardo: Rozhodovať som sa musel rýchlo

Už po prvej sezóne strávenej v tíme Renault, rozhodol sa Daniel Ricciardo pre prestup do konkurenčného McLarenu. Jeho farby bude reprezentovať od roku 2021. Ako s odstupom času priznáva, rozhodnúť sa musel veľmi rýchlo.

Celý kolotoč prestupov odštartovalo rozhodnutie Sebastiana Vettela, ktorý oznámil svoj posezónny odchod z Ferrari. Potom to už išlo bleskovo.

"Po odchode Sebastiana to bolo naozaj hektické. Na prvý pohľad sa mohlo zdať, že je dostatok času na podobné rozhodnutia, no faktom je, že podľa mňa už v tom čase veľmi kam ísť ani nebolo," pousmial sa Ricciardo. 

"V hlave som si okamžite vyskladal puzzle. Uvedomoval som si, že až do júla nebudeme pretekať. Nedalo sa teda čakať na prvé dva preteky, ktoré by ukázali tohtoročnú silu tímov. Čakať by bolo potrebné až do augusta či septembra. Až vtedy budeme múdrejší. To by už však bolo z pohľadu prestupov príliš neskoro."

Austrálsky pretekár sa preto rozhodoval na základe predošlej sezóny. 

"Mercedes získal ďalší titul, ale je jasné, že najväčší krok nahor urobil práve McLaren. To ich povzbudilo. A čo je dôležité - v roku 2021 vymenia motory," pridal Ricciardo, ktorý verí, že sa rozhodol správne. Istotu však získa až budúci marec.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac