spravy.sk spravy.sk

Počas úvodných dvoch VC v Rakúsku vykonajú 12.000 testov
zdroj: TASR

Počas úvodných dvoch VC v Rakúsku vykonajú 12.000 testov

Pri automobilovom okruhu v rakúskom Spielbergu otvorili v utorok prvé dve testovacie laboratóriá, ktoré budú v súvislosti s konaním úvodných dvoch Veľkých cien F1 v sezóne vykonávať testy na nový koronavírus.

Postupne ich počet narastie až na 20 a odhaduje sa, že sa v nich uskutoční 10 až 12-tisíc testov. Testovanie sa nebude týkať iba pilotov, mechanikov a členov jednotlivých tímov F1, ale aj takmer 3000 pracovníkov okruhu poverených zabezpečiť hladký štart nového ročníka. Ten sa oneskoril pre pandémiu COVID-19 o štyri mesiace a sezóna sa pôjde v redukovanom formáte.

"Všetci, ktorí pracujú na okruhu v tzv. červenej zóne a je ich okolo 3000, budú musieť mať negatívny test nie starší ako štyri dni. Čo sa týka samotných tímov pod hlavičkou FIA, ich členovia budú musieť poskytnúť vzorky každých 5 dní," citovala agentúra APA slová Siegfrieda Schnabla, riaditeľa spoločnosti Eurofins Genomics zodpovednej za vykonávanie testov. 

Skrátená sezóna F1 sa začne 5. júla Veľkou cenou Rakúska a o týždeň neskôr sa na okruhu Red Bull Ring uskutoční repríza. O ďalší týždeň sa kolotoč F1 presunie do susedného Maďarska. 

Po mesačnej pauze bude hostiť dve VC okruh Silverstone vo Veľkej Británii. Kráľovná motošportu potom zavíta do Španielska, Belgicka a začiatkom septembra do Talianska.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac