spravy.sk spravy.sk

Formula 1 prinesie revolučnú televíznu grafiku
zdroj:

Formula 1 prinesie revolučnú televíznu grafiku

Formula 1 vyrukuje do novej sezóny s novou televíznou grafikou. Tá ponúkne fanúšikom pri televíznych obrazovkách výrazne viac informácií.

Na  základe spolupráce so spoločnosťou Amazon Web Services prinesie nový ročník šesť nových real-time grafík, pričom už počas VC Rakúska ponúknu fanúšikom napríklad "výkonnostné skóre auta".

Toto skóre bude vypočítané na základe sily auta, priľnavosti, prítlaku a podobných faktorov. Jednotlivé faktory sa budú merať na základe rýchlosti v pomalých zákrutách, rýchlych zákrutách, na rovinkách a zohľadní sa aj ovládanie auta.

Od augustových pretekov v Silverstone budú súčasní piloti porovnávaní s jazdcami z minulosti. K dispozícii pritom budú dáta od roku 1983.

V druhej polovici sezóny plánujú F1 a Amazon ďalšie tri nové grafiky. Pôjde o rating jazdeckých schopností, vývoj tímu a auta, ako aj celkovú výkonnosť počas sezóny. Grafiky sa budú týkať aj predpokladov pre kvalifikáciu a preteky.

Formula  doposiaľ ponúka šesť originálnych grafík, ktoré obsahujú výjazdovú rýchlosť, predikciu pitstopov, predpoveď súbojov, výkonnosť pneumatík či pitstop stratégiu tímov. 

"Fanúšikovia sa dostanú k trati bližšie, než kedykoľvek predtým. Odomkneme doposiaľ nevypovedané príbehy, ktoré sa odohrávajú za pit wallom," uviedol šéfinžinier F1 Rob Smedley. "Tešíme sa, že toto úspešné partnerstvo ponúkne ďalšie novinky, ktoré pomôžu fanúšikom dostať sa F1 ešte bližšie."


Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac