spravy.sk spravy.sk

Piloti Ferrari si užili testy v Mugelle, Vettel verí v preteky na tejto trati
zdroj: foto fb Ferrari

Piloti Ferrari si užili testy v Mugelle, Vettel verí v preteky na tejto trati

Charles Leclerc a Sebastian Vettel absolvovali prvé testovacie jazdy v aute F1 po dlhých mesiacoch. Za volantom staršieho modelu z roku 2018 odjazdili v talianskom Mugelle cenné kilometre v rámci prípravy na štart sezóny v Spielbergu.

"Je to skvelé! Konečne sme späť na reálnej trati," potešil sa Charles Leclerc. Mladý Monačan uviedol, že jazda v monoposte F1 pre neho predstavuje symbol návratu slobody. "Veľmi mi to chýbalo! Počas dlhej prestávky som to mal celkom rušné a veľa som pretekal vo virtuálnom svete, no teraz som konečne opäť pocítil fyzickú silu rýchlosti."

Sebastian Vettel ocenil krásu okruhu v Mugelle. "Som presvedčený o tom, že táto trať si zaslúži miesto v kalendári F1. Verím, že sa tu tento rok uskutočnia preteky. Ja osobne som tu nebol osem rokov a trvalo mi teda pár kôl, kým som si privykol na trať. Potom som si to však parádne užil."

Spoločne s pilotmi bol na okruhu osobne prítomný aj šéf stajne Mattia Binotto. Z jeho slov je zrejme, že počas VC Rakúska ešte Ferrari nenasadí nový motor, ktorý mal Scudérii ponúknuť výkon lepší o 15 konských síl.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac