spravy.sk spravy.sk

Zvrat v kauze slučka pre Wallaceho - bola tam už od roku 2019
zdroj:

Zvrat v kauze slučka pre Wallaceho - bola tam už od roku 2019

Kauza objavenia slučky v garáži pretekára čiernej pleti Bubbu Wallaceho počas pretekov NASCAR vyvolala ďalšiu vlnu vášní spojených s momentálne aktuálnou témou rasizmu.

Podporu pretekárovi vyjadrili viaceré osobnosti a vedenie NASCAR avizovalo nekompromisné vyšetrovanie. Do hry tak vstúpili odborníci z FBI. Výsledky ich vyšetrovania sú rýchle, no zároveň prekvapivé.

"FBI vykonala vyšetrovanie kauzy slučka a dospelo k záveru, že Bubba Wallace nebol cieľom vyhrážania. Obrázky totiž ukázali, že táto slučka tam visela už od októbra 2019," uvádza stanovisko NASCAR.

Garáž číslo 4 bola Bubbovi pridelená na poslednú chvíľu a osoba, ktorá tam slučku umiestnila, o tom v októbri samozrejme vedieť nemohla. Otázkou však ostáva, na čo tam vlastne slučka bola.

Na celú kauzu ešte pred jej vyriešením zareagoval aj Lewis Hamilton, ktorý je momentálne veľmi aktívny v boji proti rasizmu: "Som veľmi hrdý na všetkých v NASCAR. Postavili sa k tomu jednotne a ukázali tú správnu tvár v boji proti rozličnosti a diskriminácii. Takto by to malo byť, pretože sme súčasťou jedných pretekov."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: NASCAR

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac