spravy.sk spravy.sk

Kravitz očakáva súboj Red Bullu s Mercedesom, McLaren je znevýhodnený dvojnásobne
zdroj: Red Bull Content Pool

Kravitz očakáva súboj Red Bullu s Mercedesom, McLaren je znevýhodnený dvojnásobne

Tím McLaren a Red Bull Racing nemôžu realizovať testy so staršími modelmi áut, nakoľko doplácajú na predošlú spoluprácu s Hondou a Renaultom. Podľa Teda Kravitza zo Sky Sports dokonca trpí McLaren hneď dvojnásobne.

V príprave na novú sezónu majú stajne dve možnosti. Prvou sú testy s minimálne dva roky starými autami. Druhou je tzv. filmovací deň s novým monopostom, no limitom je sto kilometrov.

Zatiaľ čo Red Bull využil druhú možnosť a Max Verstappen s Alexandrom Albonom najazdili aspoň pád desiatok kilometrov, McLaren nemal ani len takúto možnosť.

Tím z Wokingu nemôže testovať s autom z roku 2018, pretože ten má namontovaný motor Renault a táto spoločnosť mu nechce dodať ani motory pre aktuálne testy.

'McLaren to oficiálne nepotvrdil, ale z vodcastu s Andreasom Seidlom je jasné, že Renault nie je ochotný dodať tímu motory. McLaren si tak nemohol naplánovať filmovací deň a musel sa spoľahnúť na test s Carlinom. Naproti tomu, tím Renault mohol pracovať s autom 2018 na okruhu Red Bull Ring,“
uvádza Ted Kravitz.

Neústretový postoj Renaultu má jasnú príčinu. McLaren totiž po sezóne 2020 presedlá ku konkurencii a od roku 2021 bude odoberať motory Mercedes. Tímy Renault a McLaren by si to podľa všetkého mali rozdať v boji o štvrté miesto a aj takéto detaily môžu zohrať svoju rolu.

Favoriti pre sezónu sú však podľa Kravitza jednoznační.

„Určite sú nimi Mercedes a Red Bull. Ukazovali to aj zimné testy. Mercedes vyriešil problémy s chladením, pričom práve tento problém ho vlani vyradil z hry o prvenstvo v Rakúsku. Do Spielbergu navyše prinesú aj viaceré novinky. Sú kvalitne pripravení. To však platí aj o Red Bulle. Aj oni pracujú poctivo a na domácu trať pricestujú s veľkým sebavedomím,“
tvrdí Kravitz.

Podľa Kravitza je z pohľadu VC Rakúska hlavným favoritom práve domáci tím. „Red Bull ukázal, že má dobré auto. Verili si a preto chceli za každú cenu pretekať už v Austrálii. O víťazstvo by sa teda mali pobiť Mercedes s Maxom Verstappenom. A možno do toho prehovorí aj Alex Albon.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac