spravy.sk spravy.sk

McLaren sľubuje Sainzovi férový prístup
zdroj: McLaren twitter

McLaren sľubuje Sainzovi férový prístup

Carlos Sainz podpísal kontrakt s Ferrari a po sezóne 2020 tak opustí stajňu McLaren. Otázkou tak samozrejme ostáva, ako sa k nemu bude jeho doterajší zamestnávateľ správať. Dodá mu všetky čerstvé informácie o vývoji? Alebo bude radšej preferovať Landa Norrisa, ktorý v tíme zotrvá aj v roku 2021?

"V tomto máme jasno. V roku 2020 súťažíme spoločne a chceme spoločný úspech," zdôraznil šéf tímu Zak Brown pre Sky Sports. Podľa Američana neexistujú žiadne vzťahové problémy a Sainz môže počítať s férovým prístupom.

"Je to profesionál a rovnako tak to platí aj o nás. Ak by sme pred ním tajili informácie, tak by sme v roku 2020 úspech nedosiahli."

Cieľom McLarenu bude obhájiť štvrté miesto v Pohári konštruktérov. Jeho hlavnými súpermi by mali byť tímy Renault, Racing Point či AlphaTauri. "Musíme sa plne sústrediť na rok 2020 a vyťažiť z neho všetko, čo sa dá. Zadržiavanie informácie pred pilotom by nebolo produktívne."

Brown navyše tvrdí, že nejaké tajomstvá ani existovať nebudú. Auto z roku 2020 bude totiž takmer rovnaké ako to budúcoročné. Nové pravidlá v F1 sú totiž pozdržané na rok 2022.

"Možno by to bolo pre nás horšie, ako by sme budovali pre budúci rok kompletne nové auto. Také informácie by sme odovzdávali s pilotom inému tímu neradi. Naše budúcoročné auto však bude v podstate tohtoročné auto a nemáme preto nejaký dôvod na tajnosti," pridal Brown.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac