spravy.sk spravy.sk

Rúška v boxoch predstavujú podľa Ferrari najväčšiu výzvu
zdroj: twitter.com

Rúška v boxoch predstavujú podľa Ferrari najväčšiu výzvu

Športový riaditeľ Ferrari Laurent Mekies vraví, že nosenie ochranných rúšok bude počas súťažných víkendov najväčšou výzvou pre ľudí v paddocku.

Štart sezóny v rakúskom Spielbergu sa pomaličky blíži a podmienkou organizácie pretekov sú samozrejme striktné hygienické nariadenia. Členovia tímov tak budú musieť nosiť ochranné rúška či masky. 

"Bude to najväčšia výzva. Obzvlášť pre chlapcov v garáži. Rúška budú mať nasadené po celý čas a to nie je príjemné. Začali sme si však na to zvykať a berieme to už ako súčasť našich normálnych životov. Vo Ferrari už nosia masky všetci v továrni i v úrade," uviedol Mekies pre motorsport.com.

"Je však iné nosiť rúško v klimatizovanej kancelárii a niečo iné bude, keď bude panovať na okruhu 40 stupňov. Snažíme sa na to pripraviť a trénujeme aj dychové cvičenia. Snažíme sa, aby boli všetci zamestnanci v čo možno najlepšom stave a nemali problémy s dýchaním."

Tímy budú žiť počas súťažných víkendoch vo vlastných bublinách a interakcia medzi jednotlivými stajňami bude minimálna. 

"Nie je to pravidlo a nemusíte byť v striktnej bubline. Sme však pripravení operovať ako tím vo vlastnej bubline. A ešte aj v nej to bude podelené. Cítime totiž vlastnú zodpovednosť," upozornil Mekies. "Riziko nákazy chceme eliminovať v najväčšej možnej miere a preto budeme limitovať jednotlivé činnosti i kontakt medzi ľuďmi. To všetko chceme samozrejme robiť tak, aby to neohrozilo naše fungovanie a efektivitu práce. Ak teda bude napríklad potrebná rýchla výmena motora, tak to dokážeme zrealizovať bez problémov."

Ferrari má pripravenú stratégiu aj pre prípad prípadného pozitívneho testu v rámci tímu. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac