spravy.sk spravy.sk

Hamilton reaguje na Ecclestona
zdroj:

Hamilton reaguje na Ecclestona

Majster sveta Lewis Hamilton zareagoval cez sociálne siete na vyjadrenia bývalého šéfa F1 Bernieho Ecclestona pre CNN.

Ecclestone sa postavil proti zhadzovaniu sôch osobností spájaných s potlačovaním černošských práv a vyslovil názor, že čierni ľudia sú často rasistickejší ako bieli.

"Čítať takéto vyjadrenia je pre mňa veľmi smutné," zareagoval Hamilton. "Bernie už nie je aktívny v športe a pochádza z inej generácie. Takéto vyjadrenia však nie sú správne. Ignorantné a nevzdelané postoje ukazujú, ako ďaleko až musíme zájsť na ceste k skutočnej rovnosti."

"Ak niekto desaťročia šéfuje športu a stále tak málo rozumie hlbokým problémom, s ktorými sa musia každodenne vyrovnávať ľudia s čiernou farbou pokožky, ako potom môžeme očakávať pochopenie od ľudí, ktorí pod ním pracujú? Nedáva mi vôbec zmysel, prečo sa za tie roky neurobilo nič v našom športe, aby bol rôznorodejší? Alebo aby sme v ňom zabránili rasistickým útokom, ktorým som čelil počas celej mojej kariéry," napísal britský pilot na Instagrame.

"Je tu čas na zmenu. Neprestanem vo svojej snahe bojovať o vytváranie športu s rovnakými príležitosťami pre všetkých. Musíme tvoriť svet s rovnakými šancami pre minority," pridal Lewis s tým, že jeho hlas bude počuteľný aj naďalej.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac