spravy.sk spravy.sk

Vettel verí v zúročenie skúseností v dvojitých pretekoch
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel verí v zúročenie skúseností v dvojitých pretekoch

Sebastian Vettel stojí na prahu svojej šiestej a poslednej sezóny vo farbách tímu Ferrari. Tento ročník bude každopádne špecifický a úplnou novinkou budú dvojité preteky na rovnakých okruhoch.

Koronakríza donútila vedenie F1 improvizovať a po zrušení viacerých podujatí sa tak uskutočnia na niekoľkých okruhoch hneď dva preteky. Prvou takouto skúsenosťou bude Spielberg, kde sa k VC Rakúska pridá aj VC Štajerska. Dvojité preteky sa uskutočnia aj v Silverstone. Podobnej možnosti sa však nebránia ani Soči, Bahrajn, Portimao, Šanghaj či Circuit of the Americas.

"Zatiaľ nemáme skúsenosti s dvomi pretekmi na rovnakej trati. Bude to natesnané do dvoch týždňov, ale nepretekám prvý rok, aby som sa s tým nedokázal vyrovnať. Mám dostatočné skúsenosti a viem si predstaviť, že druhý zo súťažných víkendov si už bude žiadať dávku perfekcie," vyslovil sa Sebastian Vettel.

Všeobecne sa totiž predpokladá, že po prvých pretekoch vychytajú tímy muchy a je iba logické, že pred druhými budú mať oveľa viac čerstvých informácií a poznatkov. 

"Práve preto bude priestor pre chyby oveľa menší. Dostaneme šancu analyzovať stratégiu z prvých pretekov a môžeme to vylepšiť pri druhom pokuse," pridal Nemec.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac