spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi by privítal tri preteky v Taliansku
zdroj: Alfa Romeo Racing

Giovinazzi by privítal tri preteky v Taliansku

Jediný taliansky pretekár na štartovom rošte sezóny 2020 by bol nesmierne šťastný, ak by sa napokon tento rok konali až tri preteky na Apeninskom poloostrove.

Za normálnych okolností by to bolo samozrejme nemožné, no teraz sa Talianom núka jedinečná šanca. Istotu má zatiaľ Monza (6. september) a nádej na organizáciu pretekov živia aj Imola a Mugello. V tejto chvíli to vyzerá tak, že v Mugelle by sa mohlo pretekať 13. septembra a kolotoč F1 by sa následne presunul do portugalského Portimaa. Z hry však ešte nevypadla ani Imola. 

Tímy F1 využili tieto okruhy aj v rámci nedávnych testov. Ferrari pracovalo v Mugelle a AlphaTauri v Imole. Tá hostila preteky F1 naposledy v roku 2006 pod názvom VC San Marína.

"Keď som počul, že by sa mohli v Taliansku konať až tri preteky, bol som nesmierne šťastný. Pre celé Taliansko by to bola obrovská šanca, ktorá sa už nikdy opakovať nebude," hovorí pilot tímu Alfa Romeo v podcaste F1. "Bol by som prvým talianskym pretekárom, ktorý by odjazdil počas jedného roka tri domáce preteky."

"Bolo by to naozaj cool. V tejto chvíli to potvrdené nie je, ale ja osobne to podporujem všetkými desiatimi. Bohužiaľ, nebude to také ako vlani, keď som pretekal pred tisíckami talianskych fanúšikov. Tifosi nám budú veľmi chýbať."

Myšlienka troch súťažných víkendov v rodnej vlasti ho však nadchýňa. "Bolo by to jednoducho skvelé. Uvidíme, čo sa stane, ale tak ako som povedal, plne to podporujem."

Giovinazzi má rád všetky tri okruhy, aj keď každý z nich je inou výzvou. "Sú to tri fantastické trate. Najväčšie skúsenosti mám samozrejme s Monzou. Vlani som tam zažil svoju prvú taliansku grand prix a pre mňa je to špeciálny okruh. Mugello by bolo s týmto novým autom F1 neuveriteľnou traťou. Bolo by parádne užiť si tam kvalifikačné kolo. Imola má úžasnú históriu a je to veľmi rýchla trať. Rád by som si zajazdil na všetkých troch týchto okruhoch."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Antonio Giovinazzi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac