spravy.sk spravy.sk

Ferrari nepodpísalo Sainza ako dvojku, podľa de la Rosu môže byť majstrom sveta
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari nepodpísalo Sainza ako dvojku, podľa de la Rosu môže byť majstrom sveta

Ak si niekto myslí, že tím Ferrari podpísal Carlosa Sainza len ako dvojku, vie toho o Ferrari veľmi málo. Tvrdí to bývalý testovací pilot Scudérie Pedro de la Rosa.

Sainz nahradí po sezóne 2020 v červenom kokpite Sebastiana Vettela. S tímom z Maranella podpísal dvojročný kontrakt.

"Je to splnenie sna," hovorí de la Rosa. "Je skvelé, že máme opäť španielskeho pilota vo veľkom tíme. Na niečo také sme čakali dlho, ale to, že ide práve o Ferrari, je jednoducho úžasné."

Španiel je presvedčený, že hoci má Ferrari za sebou slabší rok, za volantom tohto tímu bude mať Sainz k pódiám a víťazstvám veľmi blízko.

"Samozrejme, Ferrari je skvelý tím. Či už bude môcť pomýšľať na víťazstvá, alebo nie, boj o pódiá bude reálny vždy. Jednotlivé dekády priniesli viaceré cykly. Tímy boli hore i dole, no Ferrari bolo vždy v hre o pódiá," upozorňuje Španiel. "Zažili sme cykly Red Bullu a Mercedesu, ale určite príde aj ďalšia éra Ferrari. Myslím si, že Carlos prichádza v správny čas a Ferrari začne skôr, či neskôr opäť víťaziť."

Otázkou však je, či sa dokáže Sainz presadiť pri Charlesovi Leclercovi. Podľa mnohých bude totiž jednotka tímu jasne formulovaná.

"V prípade Carlosa platí, že ho podceňovali vždy. Ferrari ho však nepodpísalo iba kvôli menu Carlosa Sainz. Vedia, že bude skvelým partnerom Leclerca. Je mladý, disciplinovaný a čo je najdôležitejšie, je extrémne rýchly," prízvukuje de la Rosa.

"Ak si niekto myslí, že ho podpísali iba preto, aby mal dobrú sezónu, tak toho vie o Ferrari málo. V tíme chcú, aby na seba piloti tlačili. Samozrejme, musia dodržiavať tímovú disciplínu. To však Carlos dokáže. Ak si zhodnotíte jeho doterajšiu kariéru, tak si uvedomíte, prečo ho vlastne Ferrari podpísalo. Ak bude mať tento tím majstrovské auto, tak môže byť Carlos majstrom sveta. O tom nepochybujem," dodal 49-ročný rodák z Barcelony.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac