spravy.sk spravy.sk

Vráť sa do F1. Radí Alonsovi krajan de la Rosa
zdroj: McLaren Indy

Vráť sa do F1. Radí Alonsovi krajan de la Rosa

Bývalý pilot F1 Pedro de la Rosa adresoval svojmu krajanovi Fernandovi Alonsovi jednoduchú radu - podpíš zmluvu s Renaultom.

Alonso opustil prostredie Formuly 1 koncom roka 2018, keď nepredĺžil kontrakt s McLarenom. Dvojnásobný majster sveta je odvtedy aktívny v iných disciplínach motošportu, no v posledných mesiacoch sa čoraz hlasnejšie hovorilo o jeho návrate do kráľovskej kategórie. Voľných miest pre sezónu 2021 veľa nie je, no práve Renault by mohol byť zaujímavou voľbou.

Francúzsku stajňu opustí Daniel Ricciardo a ako jeho nástupcovia sa spomínajú Sebastian Vettel, Guanyu Zhou či Christian Lundgaard. No a pochopiteľne aj Fernando Alonso.

"Úprimne, nemám tušenie, ako sa rozhodne. Je to výlučne jeho voľba. Môžem povedať iba to, že verím v jeho návrat. Hovoril som s ním a vravel som mu, aby sa do F1 vrátil," hovorí de la Rosa. "Pravdou je, že momentálne už nie je voľné miesto v niektorom z top tímov, ale ak máte výnimočného pilota, tak môžete dokázať výnimočné veci. A to aj s menej silným autom."

Rodák z Barcelony prirovnal príchod Alonsa do Renaultu k prestupu Lionela Messiho do Granady.

"Je to ako keby sa rozhodol Messi hrať za Granadu. Pri všetkom rešpekte, bol by som oveľa radšej, ak by sa rozhodol takto, ako keby mal odísť zo španielskej ligy úplne, alebo by napríklad presedlal na futsal," dodal Pedro de la Rosa.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac