spravy.sk spravy.sk

Vo Ferrari pochopili, že nie sú najrýchlejší. Update pripravia až pre Maďarsko
zdroj: Scuderia Ferrari

Vo Ferrari pochopili, že nie sú najrýchlejší. Update pripravia až pre Maďarsko

Charles Leclerc už vopred prezradil, že auto tímu Ferrari bude v Rakúsku v podstate rovnaké, ako sme mohli vidieť počas zimných testov v Barcelone. Fabrika v Maranelle bola počas koronakrízy zatvorená a šéf tímu Mattia Binotto teraz potvrdil, že nejaké novinky nateraz čakať nemožno.

"Na základe výsledkov testov v Barcelone sme vedeli, že musíme prijať z pohľadu vývoja auta nový prístup. Týka sa to hlavne nových aerodynamických časti. Dôležité v prvom rade je, aby sme pochopili, prečo sme nedosiahli na testovacej trati očakávané výsledky. A museli sme pochopiť, ako máme adaptovať svoj program tak, aby sa výsledok dostavil," uviedol Binotto.

Ak by tím Ferrari pokračoval v súčasnej stratégii, prinieslo by to podľa Binotta iba ďalšie problémy. "Bolo by totálne neproduktívne pokračovať v súčasnom smerovaní. Vieme, že takto by sme svoje ciele nikdy nedosiahli."

Meniť celý program je veľkým rizikom, no v tejto chvíli ide o najlepšie riešenie.

"Rozhodli sme sa preto odštartovať nový program, ktorý sa týka celého auta. Už od začiatku sme vedeli, že to do štartu sezóny nestihneme. Veríme však, že prvý vážnejší update predstavíme pred tretími pretekmi v Maďarsku. Vieme, že momentálne nie sme najrýchlejší, ale to sme vedeli už pred Austráliou. Na tom sa teda nič nezmenilo," uzavrel Binotto.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac