spravy.sk spravy.sk

Williams prichádza do Rakúska v celkom dobrej forme
zdroj:

Williams prichádza do Rakúska v celkom dobrej forme

Tím Williams prišiel počas koronakrízy o dvoch sponzorov a ocitol sa v ponuke na predaj. Podľa šéfky Claire Williamsovej však zároveň pracoval na vylepšení auta a do Rakúska pricestuje v "celkom dobrej forme".

V minulej sezóne skončila tradičná britská stajňa so ziskom jediného bodu na dne výsledkovej listiny Pohára konštruktérov. Horšie to už teda byť nemôže a ako sa hovorí, z dna vedie cesta iba nahor. Vo Williamse sa teraz spoliehajú na čerstvý upgrade auta FW43.

"Samozrejme, tak ako všetci, aj my sme z pohľadu vývoja doplatili na dvojmesačné zatvorenie fabriky. Plánovacie a výkonné oddelenia však odviedli fantastickú prácu a urobili všetko preto, aby sme sa pripravili už v Rakúsku s viacerými novinkami," prezradila Williamsová pre The Race.

"Môžem teda povedať, že máme pripravený upgrade. Vďačíme za to tvrdej práci tímu na základni. Najdôležitejšie však bolo pripraviť všetky diely v dostatočnom počte tak, aby sme boli pripravení na sériu troch pretekov, ktoré odštartujú podujatím v Spielbergu. Povedala by som, že sme v celkom dobrej forme a sme spokojní s našim súčasným stavom."

Prácu na vylepšeniach auta v tejto sezóne komplikuje neistota týkajúca sa kalendára. Tímy totiž stále nevedia, koľko pretekov vlastne absolvujú.

"Nie je to ľahké, ale toto je rovnaké pre všetky tímy. Potvrdených máme v podstate deväť pretekov, ale vieme, že sa plánujú aj ďalšie. Snažíme sa teda pripraviť tak, aby sme zvládli celú sezónu. Očakávame počet pretekov medzi pätnásť a osemnásť. V tomto smere sa opierame o deväťčlenný silný plánovací tím, ktorý pracuje s vlastnými algoritmami a pripravuje nás na všetky možnosti spojené s kalendárom. Nie je to ľahké, ale robíme všetko preto, aby sme boli schopní prinášať vylepšenia auta počas celej sezóny," uzavrela Williamsová.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac