spravy.sk spravy.sk

Ecclestone sa dočkal podpory z nečakanej strany
zdroj:

Ecclestone sa dočkal podpory z nečakanej strany

Bernie Ecclestone sa stal v poslednom čase terčom kritiky. Po jeho vyjadreniach o tom, že čierni ľudia sú často rasistickejší ako bieli, sa od neho dištancovalo vedenie F1 a kriticky sa na jeho adresu vyjadril aj majster sveta Lewis Hamilton.

Na obhajobu 89-ročného Brita sa však teraz nečakane postavil práve zástupca černošskej komunity - Willie T. Ribbs. 

V roku 1986 bol Ecclestone majiteľom tímu Brabham F1. A práve on vtedy pozval Afroameričana Ribbsa na testy s autom F1 v Portugalsku. Na štartový rošt pretekov sa síce Willie nikdy nepostavil, no stal sa prvým černochom, ktorý zažil aspoň testy (počas svojej kariéry súťažil vo viacerých iných sériách, vrátane IndyCar).

"Neviem, či by vôbec Formula 1 ešte existovala, nebyť Bernieho Ecclestona," uviedol Ribbs pre CNN. "V tom čase ma chcel posadiť do svojho auta, chcel ma do F1. Mal však talianskych sponzorov a tí chceli talianskeho pilota. Bernieho však rešpektujem a nikdy som s ním nemal problém."

Podľa Ribbsa teda Ecclestone nemôže byť rasistom. Ak by ním bol, tak by mu nikdy šancu neponúkol. "Mojim cieľom bolo dostať sa do F1 a Bernie urobil jasný počin. Jeho cieľom bolo naozaj dostať do auta F1 prvého černocha."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Bernie Ecclestone

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac