spravy.sk spravy.sk

Vettel: Ponuka z Ferrari neprišla
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Ponuka z Ferrari neprišla

Nemec Sebastian Vettel po príchode do rakúskeho Spielbergu prezradil, že zo stany Ferrari neobdržal žiadnu ponuku na predĺženie kontraktu.

Po oznámení o rozchode majstra sveta so Scudériou sa hovorilo o tom, že Vettel nebol spokojný s navrhovaným platom, no teraz sa zdá, že Ferrari už jednoducho stratilo záujem o jeho služby.

“Bolo pre mňa prekvapením, keď mi zatelefonoval Mattia Binotto a povedal mi, že zo strany tímu už nie je záujem o pokračovanie našej spolupráce," prezradil Vettel. "K diskusii o novej zmluve teda nikdy nedošlo. Na stole nebola žiadna ponuka a neexistovali teda žiadne styčné body."

V súvislosti s budúcnosťou Vettela sa hovorí kadečo. Spomínajú sa viaceré tímy ale aj možnosť úplného odchodu z F1.

"Samozrejme, že chcem urobiť to najlepšie rozhodnutie pre mňa a moju kariéru," uviedol 32-ročný rodák z Heppenheimu. "Mám súťaživú povaahu a v tomto športe som už dosiahol veľa. Som však motivovaný a chcem dosiahnuť ešte viac. Potrebujem však k tomu správny balík a mať okolo seba správnych ľudí. To je to, čo momentálne hľadám. Správnu príležitosť. Ak nepríde, tak sa poobzerám inde. V tejto chvíli sa však nikam neponáhľam. Moju situáciu možno vyjasnia ďalšie týždne či mesiace."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac