spravy.sk spravy.sk

Prvý tréning naznačil dominanciu Mercedesu
zdroj: TASR-AP

Prvý tréning naznačil dominanciu Mercedesu

Na rakúskom okruhu v Spielbergu odštartovala prvým voľným tréningom nová sezóna 2020

Úvod víkendu prekvapenie nepriniesol a na čele sa usadila dvojica tímu Mercedes. Lewis Hamilton strávil na okruhu 42 kôl a zaznamenal najlepší čas 1:04:816. Druhý bol jeho tímový kolega Fín Valtteri Bottas, ktorý zaostal o 0,356 sekundy.

Tretí skončil podľa očakávania Max Verstappen z Red Bullu pred Carlosom Sainzom z McLarenu. Sklamaním bola rýchlosť tímu Ferrari. Charles Leclerc skončil desiaty a Sebastian Vettel dokonca mimo prvej desiatky.

Prvý tréning odštartoval o jedenástej hodine a viacerí piloti to vzali zhurta. Po prvých pätnástich minútach to však už bolo na suchom asfalte Red Bull Ringu pokojnejšie. Carlos Sainz cez vysielačku nadšene hlásil: "Ó, ale je to rýchle."

Max Verstappen v Spielbergu
TASR-AP

Prvým pilotom s nameraným časom bol Lando Norris - 1:10:521. Neskôr sa však časy výrazne zlepšovali. Niektorí piloti vyskúšali aj zelenú zmes, ale v konečnom dôsledku použili všetci sliky. 

Lewis Hamilton sa ujal vedenia po 45 minútach a potom už na prvé miesto nikoho nepustil. Verstappen sa v závere zlepšil na tretie miesto, ale zaznamenal aj menší šmyk v prvej zákrute a vyzerá to tak, že Red Bull ešte neukázal plný potenciál. 

Lewis Hamilton v Rakúsku
TASR-AP
Romain Grosjean
TASR-AP
Pierre Gasly v Rakúsku
TASR-AP

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Rakúsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac