spravy.sk spravy.sk

Vettel bol prekvapený, Binotto to chápe: Ešte v zime bol našou prvou voľbou
zdroj: TASR

Vettel bol prekvapený, Binotto to chápe: Ešte v zime bol našou prvou voľbou

Jedným z najväčších prekvapení dlhej prestávky spôsobenej koronavírusom bolo oznámenie Sebastiana Vettela o odchode z Ferrari po roku 2020. Samotný Nemec vo štvrtok vyhlásil, že jednoducho nedostal žiadnu ponuku na predĺženie zmluvy zo strany Scudérie. Šéf tímu Mattia Binotto to v podstate potvrdil.

"Počas zimného obdobia sme mu súkromne, ale aj verejne vraveli, že bude našou prvou voľbou. To potvrdzujem. V zime sa pritom o miesto vo Ferrari zaujíma tradične veľa pretekárov. Došlo teda aj ku kontaktom, ale to na našej pozícii nič nemenilo. Seb bol stále našou prvou voľbou," vysvetľuje Binotto.

"Čo sa teda stalo potom? Pandemická situácia zmenila svet. Nielen motošport, nielen našu F1. Rozpočtový strop je pomerne striktný a nové pravidlá boli posunuté z roku 2021 na rok 2022. Tieto veci sú pre nás dôležité," pokračuje šéf Scuderie.

"No a keďže sa štart sezóny oddiaľoval, chýbala nám možnosť vidieť Seba na trati. Len na nej mohol ukázať, že je stále motivovaný bojovať za Ferrari. Mal teda smolu. Počas shutdownu sme vo Ferrari prehodnotili našu pozíciu. Vykonali sme rozhodnutie a berieme za to zodpovednosť. Toto rozhodnutie sme s nim odkomunikovali. Počul som, že bol prekvapený. Áno, spomínam si, že bol prekvapený a chápem to. Je celkom normálne, že bol prekvapený," dodáva Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac