spravy.sk spravy.sk

Hamilton označil piatkový úspech ako štipku soli
zdroj: TASR-AP

Hamilton označil piatkový úspech ako štipku soli

Po úvodnom dni novej sezóny to vyzerá na pokračovanie dominancie Mercedesu. Lewis Hamilton a Valtteri Bottas zaznamenali najlepšie časy v oboch piatkových tréningoch a v tejto chvíli tak nič nenasvedčuje tomu, že by mali "strieborné šípy" ustúpiť zo svojich pozícií.

"Je skvelé byť späť," vyslovil sa Lewis Hamilton po vystúpení z čierneho auta. "Nové auto je samozrejme iné, než bolo to z roku 2018, s ktorým sme testovali v Silverstone. Veľkým pozitívom je, že aj v porovnaní s vlaňajším monopostom predstavuje zlepšenie. Trať bola trochu šmykľavá, ale postupom času sa priľnavosť zlepšila. Aj keď iba trochu. Celkovo to však vyzeralo dobre. Faktom však je aj to, že tréningy ešte veľa nehovoria. Nevieme, s akými nastaveniami a s akým množstvom paliva jazdili súperi. Dnešný výsledok teda berieme ako štipku soli. V noci sa pokúsime auto ešte vylepšiť a zajtra ideme opäť bojovať."

Valtteri Bottas
TASR-AP


Rýchlosť Mercedesu potvrdil aj Valtteri Bottas. Ak však ešte včera hovoril Fín o útoku na titul, po piatku je jasné, že jednotka v tíme je stále jasná.

"Návrat do auta bol fantastický. Užil som si  každé kolo, každý výjazd," teší sa Bottas. "Počas dňa sme krok po kroku napredovali , ale to sa po takej dlhej prestávke čakalo. Celkovo to bol slušný deň, aj keď sme mali malý problém s mojim autom. Bolo to už v závere. Úroveň priľnavosti bola slabá, ale to sa cez víkend určite zlepší. Hlavnou výzvou bude nájdenie balansu pre vysokorýchlostné a pomalé zákruty. Vynasnažíme sa to vyladiť už v sobotu. Toto bol iba piatok a časy sa budú zajtra zlepšovať. Som si istý, že aj ostatné tímy pridajú a bude to ešte zaujímavé."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac