spravy.sk spravy.sk

Racing Point nám ušiel, priznáva McLaren
zdroj: TASR-AP

Racing Point nám ušiel, priznáva McLaren

Tretie miesto Sergia Pereza z Racing Point vyvolalo v radoch McLarenu zdesenie. Piloti Carlos Sainz a Lando Norris už začínajú tušiť, že v tomto konkurenčnom súboji budú ťahať za kratší koniec povrazu.

"Očakávali sme, že budú rýchli, ale na takomto krátkom okruhu je ich náskok voči strednej časti poľa naozaj pôsobivý," zamyslel sa Carlos Sainz. "V tejto chvíli nám už podľa mňa ušli až príliš a nemáme veľké šance súperiť s nimi. Minimálne Renault by sa však mal pohybovať stále na rovnakom ihrisko ako my. Tento súboj bude teda zábavný."

Silu Racing Pointu priznáva aj Norris. "Niet pochýb, sú pred nami. Zvyšok štartového poľa sa však posudzuje ťažko, pretože ani Red Bull a Ferrari nevyzerali tak rýchlo ako vlani. Z nášho pohľadu sa dá povedať, že sme urobili krok dopredu, ale to urobil aj celý stred poľa. Bude to teda zaujímavé. V sobotu sa ukáže pravda, pretože to už budú jazdiť všetci s malým množstvom paliva. My sa však sústredíme na seba a pokúsime sa dostať z auta maximum." 

V tíme Racing Point zavládla v každom prípade optimistická nálada. "Ľudia na základni odviedli parádnu prácu," pochválil svoj tím Sergio Perez.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac