spravy.sk spravy.sk

Hamilton vraj chce 44 miliónov, Mercedes ponúka polovicu. Lewis reaguje: O ničom zatiaľ nerokujem!
zdroj: TASR-AP

Hamilton vraj chce 44 miliónov, Mercedes ponúka polovicu. Lewis reaguje: O ničom zatiaľ nerokujem!

Kontrakt Lewisa Hamiltona s Mercedesom vyprší už po tejto sezóne a dohoda na predĺžení zatiaľ stále nevznikla. Šesťnásobný majster sveta údajne požaduje 44 miliónov eur ročne, no strieborné šípy majú úplne inú predstavu.

Podľa denníka Daily Mail je tím z Brackley ochotný zaplatiť svojmu šampiónovi iba 22 miliónov eur. 

Hamilton poberá momentálne okolo 40 miliónov eur. Mercedes argumentuje potrebou šetrenia v ťažkých časoch koronakrízy. Na scénu navyše prichádza aj rozpočtový strop a čím viac zaplatí tím pilotovi, tým menej peňazí sa mu zvýši na iné oblasti. O roku 2021 budú totiž tímy limitované celkovou sumou 145 miliónov dolárov. 

Aj preto sa opäť hovorí o možnosti príchodu Sebastiana Vettela. Pre nemecký Mercedes by bol štvornásobný majster sveta atraktívnou voľbou a samotný rodák z Heppenheimu zdôrazňuje, že v F1 chce zostať iba s konkurencieschopným autom. To by mu Mercedes rozhodne poskytol.

Rannú tlač v z Británie už stihol prečítať aj samotný Lewis a prostredníctvom instagramu zareagoval: "Dobré ráno. Média neustále riešia môj kontrakt a hovoria o mojich požiadavkách. Ja som však doposiaľ nehovoril ani s Totom. Žiadne požiadavky som teda nemal a o kontrakte  nerokujeme. Prosím teda, prestaňte s takými blbosťami."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac