spravy.sk spravy.sk

Norris prekvapil aj sám seba: Auto ožilo
zdroj: TASR/AP

Norris prekvapil aj sám seba: Auto ožilo

Azda najväčším prekvapením kvalifikácie na VC Rakúska bola výborná štvrtá pozícia Landa Norrisa z McLarenu. Zatiaľ čo po piatku tvrdil, že jeho tím nebude stačiť ani na Racing Point, v sobotu skončil iba desatinu za Maxom Verstappenom z Red Bullu.

“Mali sme svoje očakávania, kde by sme byť chceli. Racing Point bol od úvodu extrémne rýchly a nikdy by sme si nepomysleli, že budeme mať šancu na ich pokorenie. Chceli sme sa k nim aspoň priblížiť. V kvalifikácii však auto ožilo a cítil som sa oveľa lepšie," vyslovil sa Norris. "Táto trať nám vyhovuje a svojmu autu veríme. Verím, že to bude vyzerať takto dobre aj v pretekoch. A keďže tu máme až dva víkendy, dúfajme, že to dokážeme zopakovať."


Na štarte pretekov bude mať Norris pred sebou iba McLareny a Verstappena. 

"V piatok bol Racing Point rýchlejší a poviem pravdu, nečakal som, že ich zdoláme. Beriem to však všetkými desiatimi. Teším sa na preteky, ale musíme byť ostražití. Podľa mňa bude napríklad súťažná rýchlosť Ferrari veľmi kvalitná."

Prečo? "Myslím si, že ich rýchlosť je skôr na dlhých výjazdoch. To však platí aj o Racing Point. Majú dobré autá, s kvalitným prítlakom. Môžu si teda manažovať pneumatiky lepšie ako my. Bude to náročné, ale ak ostanem v pretekoch pred Ferrari, tak budem šťastný," podotkol Norris.

"So svojim autom som v každom prípade spokojný. Verím si, veď toto je moja najlepšia pozícia po kvalifikácii za posledné roky. Preteky však budú iným príbehom," dodal pilot McLarenu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac