spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Druhé miesto chutí ako víťazstvo
zdroj: TASR-AP

Leclerc: Druhé miesto chutí ako víťazstvo

Počas celého víkendu to vyzeralo s Ferrari veľmi zle a šéf tímu Mattia Binotto i piloti oplakávali nedostatočnú rýchlosť. Prišli však preteky a Scuderia oslavuje fantastické druhé miesto Charlesa Leclerca.

Monačan sa kvalifikoval ako siedmy, no po silnej jazde sa postupne prepracoval na tretiu pozíciu, keď predbehol aj Landa Norrisa a Sergia Pereza. Päťsekundová penalizácia pre Lewisa Hamiltona ho napokon posunula ešte o stupienok vyššie.

"Som extrémne šťastný. Cítim sa, ako keby som vyhral," uviedol Leclerc. "Niečo také som rozhodne nečakal. Pre nás všetkých je to príjemné prekvapenie. V týchto pretekoch mi jednoducho všetko vyšlo. Mal som aj ten potrebný kúsok šťastia, keď penalizovali Lewisa."

V prospech pretekára Ferrari zahral aj turbulentný priebeh pretekov. "Boli tam viaceré odstúpenia a nehody. Mojim cieľom bolo využiť každú príležitosť a to sa podarilo. Nemyslím si totiž, že by sme mali reálnu rýchlosť na zisk druhého miesta. Som preto extrémne spokojný, ale pred nami je ešte veľa práce."

Pódium VC Rakúska - Leclerc, Bottas, Norris
TASR-AP


Leclerc ostáva aj napriek skvelému výsledku realistom. "Na špičku strácame stále priveľa a výkonnostne nie sme tam, kde by sme byť chceli. Videli sme však, že v pretekoch je možné všetko. Musíme byť teda naďalej mentálne silní a pracovať ako tím. Som si istý, že časom si takéto výsledky zaslúžime aj svojou kvalitou."

V samotných pretekoch  na Red Bull Ringu podal Charles dokonalý výkon. "Chcel som byť agresívny, pretože počas každého odchodu safety car som sa trápil v prvej a tretej zákrute. Vedel som, že tam nemám šancu. Čakal som však na chyby súperov. Lando a Sergio sa tam navzájom trochu spomalili a to som využil. Hlavne Sergio bol ťažkým orieškom, ale užil som si to. Tieto preteky radím medzi svoje najlepšie od príchodu do F1. Neurobil som totiž žiadnu chybu," dodal Leclerc.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac