spravy.sk spravy.sk

Norris stratil reč, Seidl označil pódium za satisfakciu pre celý tím
zdroj: TASR-AP

Norris stratil reč, Seidl označil pódium za satisfakciu pre celý tím

Chaotické preteky zvyknú priniesť šťastie nečakaným hrdinom. Presne to sa stalo Rakúsku a zo svojho premiérového pódia kariéry sa tak teší Lando Norris z McLarenu.

Norris odštartoval vďaka penalizácii Hamiltona z tretej priečky, no v úvodných kolách spadol na piatu pozíciu. V závere však vyťažil z problémov súperov. Hamilton obdržal päťsekundovú penalizáciu za kontakt s Alexom Albonom a Sergia Pereza potrestali za prekročenie rýchlosti na pitlane. 

"Nemám slov," tešil sa v cieli Norris. "Veril som, že by som mohol získať pár bodov, ale úvod mi nevyšiel. Prepadol som sa na piatu priečku a takmer ma predbehol aj Carlos Sainz. Nevzdal som sa však a neskôr som sa dostal cez Pereza až na pódium."

"Boli to veľmi dlhé preteky, ale išiel som si svoje a dal som do toho všetko. Posledné kolá boli super a tlačil som v nich, čo sa dalo. V tejto chvíli mi chýba dych, ale som šťastný a hrdý na celý tím. Ak vezmem do úvahy, kde sme boli pred pár rokmi a kde sme teraz, tak je to skvelý úspech. Som hrdý, že môžem byť súčasťou tohto zlepšenia," pokračoval Lando.

Lando Norris
TASR-AP

Norris ďalej uviedol, že vedel o Perezovom treste, no netušil, že potrestajú aj Hamiltona. "V posledných kolách som sa dostal cez Checa a vedel som, že dostane päť sekúnd. Ostatné veci som však netušil. Naozaj som nevedel, že potrestajú Lewisa, ale vedel som, že musím tlačiť naplno. Keď ho potom potrestali, tak som si trochu odfúkol."

McLaren zažil počas koronapauzy ťažké časy, na ktoré doplatilo výpoveďou 1200 zamestnancov. Podľa šéfa tímu Andreasa Seidla neexistuje lepšia satisfakcia, ako toto pódium.

"Prežili sme naozaj ťažké obdobie a som šťastný, že sme získali takýto výsledok. Som nesmierne hrdý na celý tím a som šťastný, že som teraz jeho súčasťou," vyslovil sa Seidl. "Nemohlo sa nám stať nič lepšie, než získať tretie a piate miesto. Je to jednoducho neuveriteľné."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac