spravy.sk spravy.sk

Hamiton: Bol to súťažný incident, Albon si radšej zahryzol do jazyka
zdroj: TASR-AP

Hamiton: Bol to súťažný incident, Albon si radšej zahryzol do jazyka

Lewis Hamilton predstavoval po voľných tréningoch hlavného favorita na víťazstvo v Rakúsku. V nedeľu však nemal svoj šťastný deň. Po penalizácii za ignoráciu žltých vlajok v kvalifikácii ho posunuli na piatu priečku štartového roštu a v závere zinkasoval ďalší trest za kontakt s Alexom Albonom.

"V tejto chvíli nemám nejaký konkrétny pocit," uviedol Hamilton po pretekoch. "Je to za nami a radšej sa pozerám dopredu. Samozrejme, že to pre mňa nebol dobrý víkend. Včerajšok bol výlučne mojou chybou, ale bolo to trochu divné. Posun na rošte ma však motivoval ešte viac a myslím si, že som mal dostatočnú rýchlosť na jazdu za Valtterim."

"Potom však prišiel nešťastný moment s Alexom. Stále sa mi nechce veriť, že sme sa dostali do kontaktu. Vnímam to však ako súťažný incident. Akceptujem trest a sústredím sa už na ďalší týždeň," pridal obhajca titulu, ktorý obsadil konečnú štvrtú priečku. 

Čo však hovorí na tento incident pilot Red Bullu? "V tejto chvíli som v strese a musím si dať pozor na to, čo poviem. Cítil som však, že môžem tieto preteky vyhrať. Mercedes mal rýchlosť, ale my sme mali výbornú taktiku. Vyzeralo to naozaj výborne," povzdychol si Albon, ktorý vypadol v 67. zo 71. kôl. "Počas prvých piatich zákrut po odchode safety car som sa cítil výborne. Bola to náročná fáza, pretože som cítil, že môžem zabrať a postúpiť nahor. Sústredil som sa už na Bottasa. V Brazílii to bolo 50:50, ale tu som taký pocit nemal. Pri predbiehaní zvonku je to vždy riziko, ale dal som mu maximálny možný priestor. Bolo to a hrane."

Albon pripomenul incident z VC Brazílie 2019, kde mal tiež kontakt s Lewisom Hamiltonom. Ten si musel dávať počas pretekov veľký pozor, pretože Mercedes svojim pilotom hlásil problém s autom počas jazdy cez obrubníky. 

"Neviem čo sa stalo s autom. Za normálnych okolností jazdíme cez obrubníky bez problémov so závesmi, ale teraz tomu bolo inak. Neviem presne, či sa to bude dať opraviť do budúceho týždňa. Neprekvapilo by ma však, ak by to ľudia v tíme zvládli. Máme totiž skupinu veľmi inteligentných a šikovných ľudí," zakončil Hamilton.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac