spravy.sk spravy.sk

Ferrari mení stratégiu, novinky predstaví už tento víkend
zdroj: TASR-AP

Ferrari mení stratégiu, novinky predstaví už tento víkend

Tím Ferrari získal počas úvodných pretekov sezóny výborné druhé miesto Charlesa Leclerca, no predstavitelia Scuderie vedia, že svoju rolu zohral i turbulentný priebeh pretekov. Samotné auto potrebuje lepšiu rýchlosť.

Aj preto sa v Maranelle rozhodli pre zmenu pôvodnej stratégie. Šéf stajne Mattia Binotto pôvodne avizoval, že balík zlepšení predstaví jeho tím až v Maďarsku. Minimálne niektoré nové komponenty sa však objavia už počas VC Štajerska.

"Veríme, že už tento víkend predstavíme nový aerodynamický balík, ktorý sme pôvodne pripravovali pre VC Maďarska. Alebo aspoň niektoré jeho komponenty," uvádza sa v stanovisku Ferrari. 

V tíme veria, že tieto zmeny dokážu zmazať výraznú časť z deficitu, ktorý sa z pohľadu Mercedesu odhaduje na približne sekundu. "Zároveň veríme, že nám to umožní pohybovať sa vyššie."

Zavedenie nových dielov dáva ešte jeden zmysel. Keďže sa budú preteky jazdiť na rovnakej trati, môže Ferrari priamo porovnať efekt zlepšenia. 

"Vieme, že nás čaká ešte veľa práce," uviedol Louis Camilleri. "V tejto chvíli nemá Ferrari také postavenie na rošte, aké by si zaslúžilo a aké by malo mať. My však nespíme, reagujeme."

"Je nám jasné, že sa potrebujeme zlepšiť na všetkých frontoch. Jediným riešením je reakcia. Teší ma však, že reakcia prišla a Mattia sa snaží so svojimi ľuďmi o posun na vyšší level. Nie je to len o tomto víkende, ale aj o celkovom vývoji pre ďalšie preteky sezóny. Svoje problémy poznáme, no namiesto vyplakávania pracujeme. Sme na začiatku nového cyklu dlhodobého plánu. Verím v Mattiu a jeho tím," pridal Camilleri.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac