spravy.sk spravy.sk

Vettel absolvoval rozhovor s Markom. V F1 chce zotrvať aj po roku 2020
zdroj: TASR-AP

Vettel absolvoval rozhovor s Markom. V F1 chce zotrvať aj po roku 2020

Budúcnosť Sebastiana Vettela je otázna. V tejto chvíli to však vyzerá tak, že svet Formuly 1 neplánuje opustiť ani po ukončení tejto sezóny a vypršaní kontraktu s Ferrari.

"Motošport je môj život. Neviem robiť nič iné. Byť na trati, na správnom mieste, to je to, čo je moje. V F1 sa cítim stále ako doma. najbližšie týždne či mesiace ukážu, čo všetko bude pre mňa možné," vyslovil sa Vettel v rámci Red Bull ServusTV.

"Teoreticky sú ešte stále voľné miesta v Mercedese, ale je mi jasné, že Hamilton si to svoje podrží. Ak chce ďalej víťaziť, tak nemá inú voľbu. A aj Valtteri je k nemu čoraz bližšie. Pre mňa je dôležité nájsť si tím, ktorý mi bude vyhovovať. V posledných rokoch som sa vo Ferrari bavil, ale stálo ma to aj veľa síl," priznal rodák z Heppenheimu.

Štvornásobný majster sveta je v každom prípade v novej pozícii. V tejto sezóne musí bojovať o miesto pre tú novú. Úvodné preteky v Rakúsku mu v tomto smere veľmi nepomohli.

"Áno, je to nová situácia. Nestarám sa však o peniaze. Oveľa dôležitejšie je pre mňa nájsť si to správne prostredie," zdôraznil Vettel. "O radu som už požiadal Helmuta Marka. Odprezentoval som mu svoju situáciu a on mi poskytol srdce na jazyku. Bol to výborný rozhovor a uvidíme, čo z toho vzíde."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac