spravy.sk spravy.sk

Wolff má už dosť protestov Red Bullu
zdroj: Mercedes

Wolff má už dosť protestov Red Bullu

Hneď prvý víkend novej sezóny priniesol niekoľko problémov medzi stajňami Red Bull Racing a Mercedes. Nielenže sa na trati zrazili piloti z týchto tímov, ale "červení býci" podnikli aj niekoľko útokov od zeleného stola.

Už v piatok adresoval Red Bull protest týkajúci sa systému DAS. Ten napokon FIA odobrila. "V tomto prípade išlo o veľmi športový protest. Chceli vyjasnenie a na to majú plné právo," poznamenal šéf Mercedesu Toto Wolff.

V nedeľu už však trpezlivosť stratil. Red Bull totiž protestoval voči ignorácii žltej vlajky Lewisom Hamiltonom v kvalifikácii. Vedenie pretekov v sobotu rozhodlo o nepotrestaní britského pilota, no po proteste a nových dôkazoch názor zmenilo. Rakúska stajňa argumentovala 360-stupňovým videom z kamery umiestnenom priamo v aute. To malo dokazovať, že Hamilton varovanie videl. 

Kompetentní napokon zasiahli a Hamiltonovi udelili trest, po ktorom sa prepadol na piatu štartovaciu pozíciu iba 41 minút pred samotným štartom.

"K tomu nedeľňajšiemu ránu... Ak máte nové dôkazy týkajúce sa rozhodnutia, ktoré padlo deň predtým, tak ich môžete použiť a skúsiť otočiť verdikt. Takto je to v pravidlách. S týmto problém nemám. Čo sa mi nepáči, je ten trest udelený počas pretekov. To bolo priveľa," krútil hlavou Wolff, ktorý začína mať protestov Red Bull po krk a sľubuje tvrdší prístup. "Odteraz to už bude vážne."


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac