spravy.sk spravy.sk

Kubica nahradí Giovinazziho v piatkovom tréningu
zdroj: Alfa Romeo Racing ORLEN twitter

Kubica nahradí Giovinazziho v piatkovom tréningu

Robert Kubica nahradí v prvom voľnom tréningu na VC Štajerska za volantom monopostu Alfy Romeo FP1 Antonia Giovinazziho.

Poliak sa stal rezervným pilotom talianskeho tímu po náročnom comebacku vo Williamse. V zime absolvoval dve ranné časti testov v Barcelone a teraz sa vrátil aj do oficiálneho programu súťažného víkendu. 

“Teším sa na návrat do akcie. Obzvlášť po dlhej prestávke, ktorú musel prečkať celý športový svet," uviedol Kubica pre oficiálnu stránku Alfy Romeo. "Mojim cieľom bolo vždy ponúknuť čo možno najkvalitnejšie dáta inžinierom a pomôcť im kvalitnou spätnou väzbou. Tento víkend bude pre všetkých novou skúsenosťou, nakoľko sa tímy objavia po pár dňoch na rovnakej trati. Budú teda vychádzať z čerstvých dát."

Nie je žiadnym tajomstvom, že po odchode z Williamsu pomohol Kubicovi do Alfy aj poľský sponzor Orlen. Podľa šéfa tímu Frédérica Vasseura však ponúka poľský pilot aj veľmi cenné skúsenosti.

"Teším sa na to, že uvidíme Roberta opäť v piatkovej akcii. Pilot s takými skúsenosťami ponúka kvalitnú spätnú odozvu a určite nám pomôže v rámci práce s autom. Robert bol s tímom aj počas minulého víkendu a bol samozrejme súčasťou mítingov s inžiniermi. Teraz dokáže šancu ponúknuť nám svoje postrehy na základe osobnej skúsenosti z trate," pridal Vasseur.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac