spravy.sk spravy.sk

Willliams sa teší z viacerých vážnych záujemcov o investíciu
zdroj: TASR-AP

Willliams sa teší z viacerých vážnych záujemcov o investíciu

O investíciu v tíme Williams prejavili podľa šéfky stajne Claire Williamsovej viaceré subjekty. Ich záujem je pritom naozaj vážny.

Tradičná britská stajňa zažíva veľmi ťažké roky. Výsledky sú biedne a počas koronakrízy zaznamenal Williams aj odchod generálneho sponzora. Problémy by mal vyriešiť príchod nového investora, pričom v hre je aj úplný predaj tímu.

„V tejto chvíli nemôžem povedať nič konkrétne a oficiálne. Proces však prebieha veľmi dobre a sme šťastní, že záujem o investíciu prejavilo viacero silných subjektov. Tento záujem je naozaj silný,“
uviedla Williamsová pre Formula1.com.

George Russell
TASR-AP


„Je to však proces a ešte to teda chvíľu potrvá. Akonáhle bude proces zrealizovaný, tak to samozrejme oznámime. Tešíme sa však na zdravú budúcnosť Williamsu. S príchodom nových pravidiel a rozpočtového stropu má Williams veľkú šancu pohnúť sa smerom dopredu a oživiť lepšie časy.“

Problémy Williamsu prehĺbilo rozhodnutie spoločnosti ROKiT ukončiť financovanie tímu. Spokojnosť nemôže vládnuť ani po športovej stránke, veď hoci v Rakúsku odstúpilo až deväť pretekov, britský tím nezískal ani bod. Nicholas Latifi skončil jedenásty a George Russell do cieľa nedošiel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac