spravy.sk spravy.sk

Mercedes má problém s prevodovkou
zdroj: TASR-AP

Mercedes má problém s prevodovkou

Mercedes evidoval počas celého víkendu v Rakúsku problémy s prevodovkou a vyzerá to tak, že tieto problémy v aute W11 pretrvajú. Spôsobuje ich totiž elektrický ruch a vyriešiť to nebude také ľahké.

Počas samotných pretekov zaznelo zo strany tímu jasné varovanie, ktoré žiadalo oboch pilotov o elimináciu prejazdov obrubníkmi. Práve tie totiž vplývali na činnosť prevodovky veľmi negatívne. Nejde však iba o mechanický aspekt. Vibrácie vznikajúce v aute vytvárajú  živnú pôdu pre problém.

"Už v piatok sme zaznamenali v prípade Valtteriho problém na koncoch oboch tréningov. To bol prvý náznak problému," hovorí šéfinžinier Mercedesu Andrew Shovlin. "Tieto problémy sa potom opakovali v sobotu. Pred pretekmi sme už teda vedeli, že môžeme očakávať komplikácie. V tejto chvíli vieme, že tento problém sa môže prejaviť kedykoľvek. Otázkou je, ako skoro."

Shovlin ďalej vysvetlil, že problém sa týka elektrických krížení v rámci systému auta. Tie sa navzájom rušia, čo následne vplýva na prevodovku a senzory. 

"Nedá sa hovoriť o jednej veci. Celkovo sa tam hromadí elektrický hluk a následne to začne ovplyvňovať viaceré systémy. U Valtteriho sa to výrazne prejavilo v polovici pretekov. Progresívne sa to zhoršovalo aj u Lewisa. Toto elektrické rušenie postupne ovplyvňovalo viaceré veci," pridáva Shovlin

Mercedes sa teraz snaží vykonať zmeny, ktoré by problémy eliminovali. Aj druhé preteky sezóny sú totiž na programe na Red Bull Ringu, ktorého obrubníku tento problém znásobujú. Všetko nasvedčuje tomu, že v tíme pristúpia k istým modifikáciám prevodovky.Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac