spravy.sk spravy.sk

Oficiálne! Alonso sa vracia do Renaultu!
zdroj: McLaren

Oficiálne! Alonso sa vracia do Renaultu!

To, o čom sa dlho špekulovalo, stalo sa dnes realitou. Fernando Alonso sa vracia do tímu, s ktorým získal v rokoch 2005 a 2006 dva majstrovské tituly.

Alonso prišiel do Renaultu prvýkrát už v roku 2002. V tom čase tímu šéfoval Flavio Briatore. Španiel zaujal v pozícii testovacieho pilota a vybojoval si miesto v tíme pre rok 2003. Dôvera sa tímu vyplatila a Fernando získal dve pole position i víťazstvo v Maďarsku.

V rokoch 2005 a 2006 už žal Alonso úspechy prvej veľkosti a obe sezóny korunoval ziskom majstrovských titulov. Už na konci sezóny 2005 sa však dohodol na prestupe do McLarenu. Do Renaultu sa však vrátil v roku 2008 a vydržal tam dve sezóny. 

V roku 2010 nabral smer Ferrari a teraz bude opäť súčasťou rodiny Renaultu.

"Renault je moja rodina, mám na tento tím najkrajšie spomienky. Teraz sa však pozerám dopredu. Tento tím mi dal šancu vstúpiť do najvyššieho levelu a teraz mi dal opäť príležitosť vrátiť sa. Moje princípy a ambície sa zhodujú s ich projektom. Ich progres má šancu uspieť do sezóny 2022 a ja chcem prispieť svojimi skúsenosťami," uviedol Alonso na webe Reanultu. “Tím si želá návrt na pódiá a rovnaký cieľ mám aj ja."

Miesto v tíme sa uvoľnilo po tom, ako Austrálčan Daniel Ricciardo zamieril do McLarenu. Tímovým kolegom Alonsa bude Francúz Esteban Ocon. "Angažovanie Fernanda Alonsa je pokračovanie plánu dostať sa opäť do popredia štartového pola. Jeho prítomnosť nás posunie nielen po športovej stránke, ale pomôže aj značke. Jeho prepojenie na históriu tímu a fanúšikov z neho spravilo prirodzenú voľbu pre našu organizáciu," povedal riaditeľ stajne Renault Cyril Abiteboul.

Tridsaťosemročný pretekár opustil seriál v roku 2018 po pôsobení v McLarene, počas "prestávky" si vyskúšal ďalšie motoristické odvetvia vrátane zámorských pretekov 500 míľ Indianapolis, vytrvalostného podujatia 24 hodín Le Mans, ktoré dvakrát s tímom Toyota vyhral, či Rely Dakar.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac