spravy.sk spravy.sk

Renault neplánuje voľné tréningy s Alonsom
zdroj: Scuderia Ferrari

Renault neplánuje voľné tréningy s Alonsom

Tím Renault neplánuje ponúknuť Fernandovi Alonsovi príležitosť vyskúšať si auto v rámci niektorého z tohtoročných voľných tréningov. V rámci prípravy na návrat v roku 2021 mu však zorganizuje súkromný test.

Renault dnes oznámil, že Španiel absolvuje návrat do francúzskej stajne v budúcej sezóne. Do F1 sa tak vráti po dvojročnej pauze. Svoje posledné preteky grand prix absolvoval na konci sezóny 2018 s McLarenom. Odvtedy bol aktívny v IndyCar, WEC a na Dakare.

"Nemyslím si, že by potreboval absolvovať voľný tréning preto, aby sa oboznámil s našim súťažným autom, či s autom F1. On to nepotrebuje. A preto to ani neplánujeme," uviedol šéf stajne Cyril Abiteboul.

"Uvidíme, aké možnosti sa naskytnú. Vždy je tu možnosť, že by sme ho posadili do auta z roku 2018. Ako však vravím, v tejto chvíli to ešte neplánujeme. Isté je len to, že v rámci tréningov sa tak nestane. Nemyslím si, že je to potrebná investícia."

Fernando Alonso
McLaren

Samotný Alonso sa v tejto chvíli sústredí na svoju tretiu účasť na prestížnych pretekoch Indianapolis 500. Tie ho čakajú v auguste. S Renaultom by mal spolupracovať od septembra. 

"Určite ho pozveme na našu základňu a stretne sa tam s ľuďmi z tímu," naznačil plán Abiteboul. "Pre nás všetkých sa naskytá veľká príležitosť začleniť ho do tímu a oboznámiť so spôsobom našej práce. A aj pre našich ľudí bude jeho prítomnosť veľkou motiváciou. Od jeho titulov s Renaultom sa toho - hlavne v Enstone - zmenilo naozaj veľa. Spolupracovať teraz bude s ľuďmi, ktorí boli v tom čase ešte študentami."

"Fernando so sebou prináša víťaznú kultúru a presne tú sa snažíme vybudovať aj my. Pre nás všetkých je to teda dobrá príležitosť na spoločné napredovanie," uzavrel Abiteboul.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac