spravy.sk spravy.sk

Majiteľ Red Bullu túži po Vettelovi
zdroj:

Majiteľ Red Bullu túži po Vettelovi

Budúcnosť Sebastiana Vettela je stále nejasná, no čoraz viac indícií naznačuje, že by sa mohol po sezóne vrátiť do Red Bullu.

Fotografi počas víkendu pristihli Vettela počas rozhovoru s Christianom Hornerom a samotný Nemec v rozhovore pre ServusTV priznal, že o svojej budúcnosti hovoril s poradcom Red Bullu Helmutom Markom. Podľa portálu motorsport-total navyše tlačí na návrat strateného syna samotný majiteľ Red Bullu Dietrich Mateschitz.

Mateschitz vraj poveril Marka úlohou dostať Vettela späť. To by však malo samozrejme následky na Alexandra Albona a Daniila Kvjata. Zatiaľ čo Albon by sa mal vrátiť do AlphaTauri, pre Kvjata by to bol koniec v F1.

Nemecký portál však píše, že to nebude také jednoduché. Albon by musel výkonnostne výrazne strácať na kolegu Maxa Verstappena. Za sebou má totiž finančné krytie thajskej rodiny Yoovidhyaovcov, ktorá vlastní 51 percent Red Bullu. 

Zakladateľ značky Red Bull sa však netají láskou k Vettelovi a disponuje veľmi dobrou pamäťou. Práve rodák z Heppenheimu vybojoval pre červených býkov prvé víťazstvo v F1 (Toro Rosso, Monza 2008) a neskôr získal pre Red Bull štyri majstrovské tituly. A tieto štatistiky hovoria v jeho prospech.

Mateschitz je navyše známy svojou lojálnosťou. "Spôsob, akým by mal Vettel odísť z Ferrari, predstavuje najhorší možný scenár jedinečnej kariéry. Odišiel by ako porazený a to by Mateschitza bolelo. Ľudia, ktorí ho poznajú, si dokážu predstaviť, že si ho privedie späť do tímu a pripraví mu oveľa dôstojnejšiu rozlúčku," píše novinár Christian Nimmervol.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac