spravy.sk spravy.sk

Bottas a Leclerc si odskočili z bublín do Monaka
zdroj: TASR-AP

Bottas a Leclerc si odskočili z bublín do Monaka

Valtteri Bottas a Charles Leclerc tvrdia, že neporušili zdravotný protokol F1, hoci opustili svoje tímové bubliny a po VC Rakúska vycestovali domov do Monaka.

Členovia tímov F1 sú žiadaní o zotrvanie v bublinách, ktoré minimalizujú zdravotné riziko. Hneď dvaja z troch účastníkov pódia VC Rakúska sa však rozhodli odcestovať do Monaka. Sankcie im však za to nehrozia. 

“Samozrejme, že som sa informoval, či je odchod povolený. Ubezpečili ma, že áno," uviedol víťaz úvodných pretekov sezóny pre racefans.net. "V podstate je jedno, či by som ostal tu v Spielbergu, alebo bol doma v Monaku. Rozhodol som sa preto pre návrat domov. Sme v Európe a vzdialenosti sú tu krátke. Nebolo to teda nejaké úmorné cestovanie."

“Chcel som stráviť tri celé dni doma. Bolo fajn nabrať nové sily pred víkendom a išlo podľa mňa o dobré rozhodnutie. Pred mňa nešlo z bezpečnostného hľadiska o žiadny rozdiel. Stretávam totiž rovnakých ľudí, ako medzi každými pretekmi.”

V Monaku pobudol aj Charles Leclerc, ktorý si nechal pred návratom do paddocku urobiť ďalší test na COVID 19. 

Pred návratom k tímu ma testovali hneď dvakrát. Obe testy boli samozrejme negatívne. Doma som strávil dva dni," uviedol Leclerc.

Jeho kolega Sebastian Vettel zvolil iný postup: "Ostal som v bubline. Milujem hory, milujem Rakúsko, milujem toto miesto. Využil som teda príležitosť na turistiku a bol som aj bicyklovať."

Podobný program v rakúskych horách si dopriali aj piloti Red Bullu.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac