spravy.sk spravy.sk

Potvrdené! Mugello zorganizuje Grand prix!
zdroj:

Potvrdené! Mugello zorganizuje Grand prix!

Taliansko bude mať v aktuálnej sezóne minimálne dve podujatia Grand prix F1. K Monze pribudne aj okruh v Mugelle.

Predstavitelia F1 potvrdili, že kolotoč seriálu zavíta 13. septembra práve na túto toskánsku trať. 

Okruh situovaný v kopcoch pri Florencii nie je pre Formulu 1 neznámy. V rámci testov sa využíva od roku 2012, no napríklad Christian Horner z Red Bullu vyhlásil: "Prostredie je krásne, strava výborná, no trať nie je ideálna pre testy." 

Piloti sa však na margo Mugella vyjadrujú spravidla veľmi pozitívne.

Po pretekoch v Mugelle bude nasledovať 27. septembra VC Ruska v Soči.

V Taliansku sa budú jazdiť dve Veľké ceny v jednej sezóne prvýkrát od roku 2006. "Všetci odviedli mimoriadnu prácu, aby sa opäť mohlo jazdiť. Počúvať, že do kalendára sa zaradili ďalšie preteky, je skvelá správa. Mugello je veľká neznáma. Ubehlo mnoho mesiacov, odkedy sme tam naposledy testovali. Pre mechanikov to bude výzva," povedala šéfka tímu Williams Claire Williamsová. 

Rusi sa pripravujú na to, že by podujatie v Soči mohlo byť prvé v sezóne, ktoré sa po pandémii koronavírusu neuskutoční pred prázdnymi tribúnami. "Rusko je pripravené prijať tímy formuly 1 a aj divákov. Vláda poskytne potrebnú pomoc pri príprave a realizácii súťaže. Bude to dôležitá udalosť pre ruský šport," vyhlásil v piatok podpredseda ruskej vlády Dmitrij Černyšenko, hoci neupresnil, aký počet návštevníkov bude môcť prísť v Soči na tribúny s kapacitou 55.000 divákov.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac