spravy.sk spravy.sk

Prvý tréning korisťou Pereza, Ferrari zaostalo
zdroj: foto TASR-AP

Prvý tréning korisťou Pereza, Ferrari zaostalo

Prvý tréning na VC Štajerska priniesol prekvapivé víťazstvo Sergia Pereza z tímu Racing Point. Až za ním skončil Max Verstappen z Red Bullu a tandem stajne Mercedes.

V rámci prvého tréningu si oddýchli George Russell z Williamsu a Antonio Giovinazzi z Alfy. V ich kokpitoch sa prezentovali rezervní piloti Jack Aitken a Robert Kubica.

V úvode tréningu viedlo duo Verstappen - Alex Albon. Rýchlosť však od úvodu ukazoval aj McLaren, ktorý bol zásluhou Carlosa Sainza a Landa Norrisa na ďalších pozíciách. Po polovici tréningu zaznamenal Nicholas Latifi z Williamsu problém s prevodovkou a musel zastaviť na trati. To spôsobilo červenú vlajku.

Po polovici tréningu bol druhý Charles Leclerc z Ferrari. Na svojom monoposte mal už osadené nové krídlo. Netrvalo však dlho a pridal aj Mercedes. Hamilton s Bottasom prekonali Verstappena o pol sekundy. Potom začal úradovať Perez, ktorý sa ako prvý dostal pod hranicu 1:04. Zlepšil sa aj Verstappen, no na Pereza nestačil. 

Rýchlosť Racing Point potvrdil ziskom piateho miesta Lance Stroll. Alex Albon z Red Bullu sa cez vysielačku sťažoval na nedotáčavosť v pomalých zákrutách. Mimo desiatky sa tentoraz ocitli Leclerc i Norris.

Kubica skončil pri svojej tohtosezónnej premiére osemnásty, Aitken tesne pred ním. 

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac