spravy.sk spravy.sk

Víťazom druhého tréningu Verstappen. Hamilton šiesty, Ricciardo havaroval
zdroj: TASR-AP

Víťazom druhého tréningu Verstappen. Hamilton šiesty, Ricciardo havaroval

Max Verstappen z Red Bullu zaznamenal najrýchlejší čas v rámci druhého tréningu na VC Štajerska. Holanďan z toho môže teoreticky vyťažiť aj v sobotu, nakoľko predpoveď počasia avizuje silné dažde a v prípade zrušenia kvalifikácie by tak získal pole position.

Druhé miesto si v druhom tréningu vyjazdil Valtteri Bottas z Mercedesu, nasledovali pretekári tímu Racing Point, ktorí potvrdili rýchlosť z prvého tréningu. 

Lewis Hamilton sa tentoraz trápil a napokon skončil šiesty. Väčšinu druhej časti tréningu však strávil v boxoch. Sebastian Vettel z Ferrari obsadil až šestnástu pozíciu. 

Daniel Ricciardo po nehode
TASR-AP

Druhý tréning poznačili červené vlajky, ktoré spôsobila kolízia Daniela Ricciarda z Renaultu v deviatej zákrute. Austrálčan vyviazol z nehody bez zranení, no zároveň aj bez tréningového času. 

Po reštarte tréningu sa na čele usadili piloti Racing Point. Perez i Stroll jazdili na mäkkej zmesi pneumatík, neskôr ich na čele vystriedal Bottas. Z celkového prvenstva sa však napokon tešil Max Verstappen, ktorý korunoval sériu rýchlych kôl časom 1:03.660.

Tímy sa snažili o dlhé výjazdy simulujúce preteky a časy sa už potom veľmi nezlepšovali. 

Trest pre Norrisa

Britský pretekár Lando Norris dostal v piatok penalizáciu pre ignorovanie žltých vlajok na prvom tréningu. Jazdec tímu McLaren sa pred štartom posunie o tri miesta nižšie. Športoví komisári zistili, že Norris počas zákazu predbiehania predstihol Pierrea Gaslyho i Sergia Pereza. Britský jazdec pred týždňom obsadil na VC Rakúska tretie miesto.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac