spravy.sk spravy.sk

Vettel: Napriek časom to vyzerá pozitívne
zdroj: TASR-AP

Vettel: Napriek časom to vyzerá pozitívne

Tím Ferrari cíti, že momentálne nedisponuje rýchlosťou, ktorá by mu umožňovala držať krok s najlepšími. Piatkové tréningy samozrejme nehovoria všetko, no deviate miesto Charlesa Leclerca a šestnásta pozícia Sebastiana Vettela v druhom tréningu nenaznačujú veľký progres.

"Auto je však oveľa lepšie ako minulý týždeň," upokojuje fanúšikov Ferrari Vettel. "Ak sa pozriete čisto na časy, tak to nie je veľká sláva. Auto sa však správa lepšie. Na konkurentov som stratil veľa, ale v ich prípade už ide prakticky o kvalifikačné časy."

"Pre nás bolo podstatné vyskúšať si nové diely auta. A v tomto smere to vyzerá pozitívne. Stále nás však čaká veľa práce a potrebujeme nájsť optimálne okno, pri ktorom tieto veci fungujú najlepšie," pridal Nemec. "Každopádne, počas celého dňa som sa cítil ako v inom aute. A to je povzbudivé."

Monačan Leclerc vybojoval minulú nedeľu pekné druhé miesto, no zopakovať taký výsledok aj teraz bude veľmi náročné.

"Myslím si, že auto má potenciál. Musíme však pokračovať v práci a vyťažiť z auta plný potenciál. V porovnaní s minulým rokom nám stále chýba maximálna rýchlosť. Aj preto sa mi počas pretekov predbiehalo veľmi ťažko. V tejto chvíli však musíme pracovať s tým, čo máme v rukách," pridal Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac