spravy.sk spravy.sk

Mercedesu chýba rýchlosť, Hamilton nevie prečo
zdroj: TASR-AP

Mercedesu chýba rýchlosť, Hamilton nevie prečo

Šéf tímu Mercedes Toto Wolff po piatkových priznal istú dávku frustrácie. Trojcípa hviezda totiž na tom momentálne nie je tak, ako by si želala.

Hamilton obsadil v druhom tréningu až šiestu pozíciu, pričom na Maxa Verstappena stratil takmer sedem desatín sekundy. Tento výsledok nie je pozitívny aj vzhľadom na očakávaný sobotňajší dážď. Existujú totiž obavy, že zlé počasie neumožní odjazdiť kvalifikáciu a poradie na štartovom rošte by potom určoval práve druhý tréning.

"Nešli sme na plno, ale ani bez snahy o útok. Bolo to niečo medzitým, povedzme, že sme neboli na našej normálnej piatkovej úrovni," uviedol Wolff. "V tejto chvíli sme trochu v temnote, obzvlášť v prípade času Lewisa Je tam problém s autom. V tejto chvíli presne nevieme, v čom spočíva. Chýba mu rýchlosť v pomalých a stredne rýchlych zákrutách. Máme však nazbierané dáta a tak si to pozorne preštudujeme."

Lewis Hamilton
TASR-AP


V tejto chvíli to vyzerá tak, že Mercedes nepôsobí z pohľadu rýchlosti tak dominantne ako o takom čase pred týždňom.

"V porovnaní s minulým týždňom sa zlepšil Verstappen a výrazne sa zlepšil tím Racing Point. Všetci ostatní sú pomalší a platí to aj o nás. Určite si to však preberieme."

Ďaleko od spokojnosti mal aj Lewis Hamilton. Príčinu problémov nepozná. 

"Neviem, naozaj k tomu nemám čo povedať. V aute som sa cítil relatívne normálne, no chýbala mu rýchlosť. Je isté, že pred nami je teraz veľa práce. V prvom tréningu som sa cítil dobre, v druhom tiež. Potom to však začalo upadať. Ostatní sa zrýchlili a aj Valtteri mal veľmi dobrú rýchlosť. Verím, že zajtra to bude lepšie, " zaželal si Brit.

Z pohľadu pozície v druhom tréningu nemôže byť šesťnásobný majster sveta spokojný. "Mrzieť ma to bude vtedy, ak nebude kvalifikácia. Šieste miesto totiž nie je dobré. Aj pred týždňom som však bol na štarte nižšie a bola to výzva. Asi si zatancujem tanec sucha. Verím však, že budeme môcť jazdiť aj na mokrej trati. Bolo by to zábavné."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac