spravy.sk spravy.sk

Ricciardo o nehode. Bola to moja vina, som však iba odretý
zdroj: TASR-AP

Ricciardo o nehode. Bola to moja vina, som však iba odretý

Prípravy Daniela Ricciarda na VC Štajerska výrazne ovplyvnila nehoda, ktorú zaznamenal počas druhého tréningu. Austrálčan vyletel z trate v deviatej zákrute a poškodené auto mu neumožňovalo pokračovať v práci.

"Som v poriadku," uviedol Ricciardo. "Narazil som si koleno o stĺpik s volantom, ale som iba odretý. Absolvoval som lekársku prehliadku, ale sú to naozaj iba odreniny a narazenina. Som teda v poriadku."

Ako ďalej pilot Renaultu priznal, išlo o jeho vlastnú chybu. 

"Všetko sa to zomlelo veľmi rýchlo. Bol to jeden z tých momentov, keď zabočíte a stratíte zadnú časť auta. Potom som sa už len snažili minimalizovať škody. Auto však našťastie nie je výrazne poškodené a našťastie sa mi také veci nestávajú často. Určite sa však ospravedlňujem chlapcom v tíme."

"V rannom tréningu sa mi celkom šmýkalo vo výjazdoch, ale vjazdy boli v poriadku. Spravidla som to vedel korigovať. Pred tou nehodou išlo o moje prvé kolo, gumy boli teda nové. Trochu zafúkal vietor a vzhľadom na tie podmienky som bol možno prirýchly. Mrzí ma, že som tímu pridal prácu na noc," uzavrel Ricciardo.

Daniel Ricciardo po nehode
TASR-AP

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac