spravy.sk spravy.sk

Slabá kvalifikácia Alfy. Giovinazzi vyletel a červené vlajky odstavili Räikkonena
zdroj: TASR-AP

Slabá kvalifikácia Alfy. Giovinazzi vyletel a červené vlajky odstavili Räikkonena

Vyše 45 minút čakali pretekári F1 na povolenie opustiť boxy a odštartovať kvalifikáciu. Po zrušenom treťom tréningu sa počasie ako tak umúdrilo a hoci pršalo, jazdiť sa konečne dalo.

Pre tím Alfa Romeo to po piatku vyzeralo z pohľadu rýchlosti lepšie ako počas minulého víkendu, no v kvalifikácii to nepotvrdili. V Q1 bolo na trati husto a viditeľnosť bola slabá. V závere mierili Kimi Räikkonen i Antonio Giovinazzi za rýchlymi kolami a v prvých sektoroch svietili pri ich menách zelené hodnoty. Potom sa však ukázalo, že v takýchto podmienkach stačí malá chybička a všetko je inak. Predovšetkým taliansky pilot jazdu na vode nezvládol a po šmyku sa postaral o červené vlajky. 

"Po piatku to vyzeralo na výkonnostný progres. Určite to bolo lepšie ako minulý týždeň. Sme teda sklamaní, že obaja naši piloti skončili už v Q1," povzdychol si šéf tímu Frédéric Vasseur. "Rýchlosť sme mali aj na Q2, ale Antonio sa bohužiaľ vo svojom rýchlom kole pošmykol a Kimiho kolo zničila červená vlajka. Podmienky boli veľmi náročné, ale pred nami sú dlhé preteky. Verím, že máme rýchlosť, ktorá nás predurčuje bojovať o prvú desiatku. Musíme to však potvrdiť v pretekoch."


Fín Kimi Räikkonen obsadil s časom 1.21.372 šestnástu pozíciu. "Je to sklamanie, pretože sme mali slušnú rýchlosť. Napokon sa to však nepočíta. Bol tam potenciál a časy vyzerali dobre. V úvode som mal pár dobrých kôl, ale mal som smolu na premávku. Nechával som si to teda na posledné kolo. Zlepšil som sa, ale červená vlajka mi neumožnila dokončiť kolo. Je to teda premrhaná šanca. V nedeľu je však nový deň a skúsime to napraviť v pretekoch. Podmienky budú určite iné."

Spomínané červené vlajky mal na svedomí práve Kimiho kolega Antonio Giovinazzi. 

"Bola to náročná kvalifikácia, ale v jej úvode sme boli veľmi silní. V záverečnom kole som potreboval zlepšenie a tak som tlačil naplno. Bohužiaľ, vyšiel som na obrubník v poslednej zákrute a zrazu som stratil zadnú časť auta. A už to bolo. Je to škoda, pretože na medzičasoch som bol lepší o takmer sekundu. Myslím si, že v hre bol postup do Q2. Odštartujem zo zadu, ale ešte sa nevzdávam. Verím v našu súťažnú rýchlosť," uviedol Giovinazzi, ktorému patrilo v kvalifikácii až 19. miesto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac