spravy.sk spravy.sk

Sainz je nadšený z kvalifikácie: Jazdu na vode milujem
zdroj: TASR-AP

Sainz je nadšený z kvalifikácie: Jazdu na vode milujem

Carlos Sainz označil podmienky panujúce v kvalifikácii za stresujúce, no zároveň vyjadril veľkú radosť zo zisku tretej pozície.

"Samozrejme, že som veľmi šťastný. Pre mňa to bol veľmi dobrý deň," pochvaľuje si pilot McLarenu. "Teší ma moja najlepšia kvalifikácia, ktorá sa zrodila v najnáročnejších podmienkach. Ja však milujem jazdu na vode a vždy som si ju užíval."

“Musím však povedať, že to bolo dosť stresujúce. V Q3 už bolo všade veľa stojacej vody a robil sa akvaplaning. Nevideli sme takmer nič a ostávalo veriť gripu auta. V podstate som musel v snahe o dobré kolo riskovať všetko. Som šťastný, že to dopadlo takto a teším sa na preteky z mojej najlepšej štartovacej pozície."

Sainz vníma naďalej ako svojich hlavných rivalov pilotov z Racing Point a Ferrari. Tí však v kvalifikácii neuspeli. Lance Stroll bol trinásty, Sergio Perez sedemnásty a Charles Leclerc sa nedostal do Q3. 

"Uvidíme, čo ponúknu preteky. Veríme si, ale v piatok sme videli aj rýchlosť Ferrari a Racing Point. V tejto chvíli to však vyzerá dobre. Prvé kolá budú každopádne náročné, pretože za sebou mám Valtteriho Bottasa. Verím, že budem môcť uplatniť svoju rýchlosť," pridal Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac