spravy.sk spravy.sk

Hamilton sa teší z víťazstva, Bottas si užil súboj s Verstappenom
zdroj: TASR-AP

Hamilton sa teší z víťazstva, Bottas si užil súboj s Verstappenom

Lewis Hamilton je späť a opäť víťazí. Po sklamaní z VC Rakúska si napravil chuť na rovnakej trati v rámci VC Štajerska. V Spielbergu triumfoval pred kolegom Valtterim Bottasom a Maxom Verstappenom z Red Bullu.

"Je pekné byť späť a s takýmto výkonom," vyslovil sa šesťnásobný majster sveta po triumfe. "Tím odviedol skvelú prácu v oblasti taktiky. Dokázal som sa držať od obrubníkov a dostal som auto do cieľa."

Jediné, čo Hamiltonovi nevyšlo, bolo najrýchlejšie kolo pretekov. Bod za túto prémiu putoval Carlosovi Sainzovi.

"Snažil som sa, ale nevyšlo to. V závere som už mal opotrebované pneumatiky," vysvetlil Lewis, ktorý sa vyjadril aj k ďalšej časti sezóny. "Milujem takéto dvojité preteky. Pokojne by sme to mohli robiť aj celý rok."

Pódium VC Štajerska, Bottas, Hamilton, Verstappen
TASR-AP


Spokojný v cieli bol aj jeho kolega Valtteri Bottas. Po štarte zo štvrtej pozície skončil druhý. 

"Z mojej strany to bolo o limitovaní škôd. Po štarte zo štvrtého miesta to nie je zlé. Po kvalifikácii to totiž nevyzeralo ideálne," uviedol Fín, ktorý bojoval v závere o svoju pozíciu s Verstappenom. Obaja si párkrát vymenili pozície a pobavili tak divákov pri televíznych obrazovkách. "Bol to veľmi pekný súboj. Po prvom stinte som mal lepšiu rýchlosť. Nie som stopercentne spokojný, ale teším sa na ďalšie preteky."Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac