spravy.sk spravy.sk

Bottas vraj ostane v Mercedese. Súhlasil s podmienkami
zdroj: TASR-AP

Bottas vraj ostane v Mercedese. Súhlasil s podmienkami

Podľa portálu motorsport.com ostane Valtteri Bottas v tíme Mercedes aj po roku 2020. Fín mal v princípe súhlasiť s návrhom nového kontraktu.

Oficiálne oznámenie tejto dohody ešte neprišlo, no faktom je, že Bottas má za sebou veľmi silný štart do sezóny. Z dvoch rakúskych podujatí vyťažil prvé a druhé miesto a nachádza sa tak na čele šampionátu. Mercedes teda nemá dôvod pochybovať o jeho kvalitách a forme. 

Samotný Valtteri sa navyše viackrát vyjadril, že v Mercedese je spokojný a predĺženiu spolupráce by sa rozhodne nebránil. A bodaj by aj nie, veď kto by sa chcel zbaviť najlepšieho auta v štartovom poli?

“Otázky týkajúce sa tejto témy počúvam každý týždeň. Prečo ste to ešte nepodpísali? Prečo ste sa ešte nedohodli? Ja však stále hovorím, že živé rokovania nekomentujem. Proces prebieha, ale neviem, kedy oznámime konečné rozhodnutie," uviedol šéf tímu Toto Wolff v Rakúsku. 

CEO Ola Kallenius však naaznačil, že Mercedes bude pokračovať s tandemom Hamilton - Bottas aj v roku 2021.

Wolff to samozrejme nevylučuje a oceňuje dobrý štart Fína do sezóny. "Odštartoval výborne. Na druhej strane, my nie sme v tomto smere závislí od diania v iných tímoch a nemáme dôvod ponáhľať sa. Určite sa rozhodneme do konca tejto sezóny."

Predĺženie zmluvy s Bottasom by znamenalo, že člen juniorského programu George Russell ostane aj naďalej pilotom Williamsu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac