spravy.sk spravy.sk

Ricciardo očakával pomoc od tímu. Nedočkal sa
zdroj: TASR-AP

Ricciardo očakával pomoc od tímu. Nedočkal sa

Daniel Ricciardo obsadil počas VC Štajerska ôsme miesto a na konto tímu pripísal štyri body. Podľa jeho názoru to však mohlo byť aj viac. Nebyť kolegu Estebana Ocona.

Austrálčan cítil, že má rýchlosť na predbehnutie tímového kolegu, no nechcel riskovať incident a lá Ferrari. Očakával, že zasiahne tím, no nič také neprišlo.

"Súťažili sme tam koleso na koleso a snažil som sa ho predbehnúť. Nechcel som však urobiť niečo šialené, pretože išlo iba o úvod pretekov a vedel som, že máme obaja odlišné taktiky," hovorí Ricciardo, ktorý cítil, že je rýchlejší. Očakával preto pomoc zo strany tímu.

"Ak by som nebol rýchlejší, tak by som o nič nežiadal. Bol som však prekvapený, že ma nenechali  dostať sa pred neho. Stratil som tam cenný čas, ale potom som našťastie mohol zaútočiť. Očakával som však, že zasiahne tím. Všetci predsa videli, že tam strácam čas."

Daniel Ricciardo - Renault
TASR-AP


Tímová réžia je v takýchto chvíľach rozumnou voľbou, no Renault možno Ricciardovi nepomohol aj preto, že zatiaľ čo Ocon v tíme ostane aj pre budúcu sezónu, Daniel odíde do McLarenu.

Esteban Ocon napokon do cieľa nedošiel, keď skončil už v 25. kole .

"Je to neskutočne frustrujúce," uviedol po pretekoch Marcin Budkowski z Renaultu. Po tom, čo vyradil Ricciarda v prvých pretekoch problém s chladením, zaznamenal tentoraz rovnaký problém Ocon.

"Oba tieto problémy spôsobil chladič. Po prvých pretekoch sme všetko preskúmali a nenašli sme nič. Teraz sa však problém zopakoval. Počas zimných testov sme pritom v tejto oblasti problémy nemali. Nie je teda možné jednoducho vymeniť jednu vec."

V záujme nápravy preskúma Renault celý systém ešte raz. Isté je, že je tu problém. "Takáto slabá spoľahlivosť nie je akceptovateľná v tejto krátkej sezóne a pri takej vyrovnanej konkurencii. O probléme sme vedeli a je bolestivé, že nás postihol opäť," pridal kritickým tónom šéf tímu Cyril Abiteboul.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac